5+1 videójáték Halloween éjjelére
A Halloween nem feltétlenül ijesztő, inkább spooky, borzongató és misztikus ünnep a mai, modern-kori formájában. De mi is a Halloween, a Mindenszentek és a Halottak napja között a különbség, és milyen 5+1 játékot ajánl a CodeGuru konkrétan Halloween éjjelére?
Halloween, Mindenszentek és Halottak napja
Három különböző vallási és kulturális ünnepről van szó. Míg a Mindenszentek elsősorban keresztény ünnep, az üdvözült lelkek emléknapja és november 1-én tartják, a Halottak napja szintén keresztény ünnep az elhunyt, de az üdvösséget még el nem nyert, a tisztítótűzben lévő hívekért, amit november 2-án tartanak a katolikusok, addig a Halloween kelta eredetű, ír néphagyományokkal és a római kori hódításoknak hála, sok mediterrán elemmel kiegészült ünnep. Feltehetőleg az ősi Samhain ünnepéből eredeztethető, ami a kelta-óév végét jelzi, és a kelta újév elkezdődik.
A Halloween leginkább az Észak-Amerikába kivándorolt ír telepeseknek köszönheti, hogy elterjedt, majd lassan az ősi kelta és ír hagyományok keresztény elemekkel gazdagodtak. Jelenkori népszerűségét pedig abszolút a ponyvakultúrának köszönheti szerte a világon. Ez a népszerűség pedig jól tetten érhető a videójátékok világában is. Szinte minden játék kap ilyenkor töklámpás skint, halloween-i eventet, egyedi küldetéseket és az egész játék ennek az ünnepnek a témájára öltözik.
Szót emelnék még a Día de los Muertos ünnepről, amely a mexikói halottak napja november 2-án.
Ez a több napos ünnepség az élet folyamatos körforgásának egyik legáhítatosabb ünnepe, amikor a való világ és a szellemvilág közötti átjáró nyitva van.
Részlet a charmina.hu oldalról. Ha érdekel titeket ez a különleges ünnep, ajánlom elolvasni a Charmina oldal cikkét a témában. Most viszont térjünk rá az 5+1 videójátékra, amit Halloween éjjelére ajánlok.
1. Haunt the House: Terrortown
Mindig is szerettél volna cuki szellemként ijesztgetni másokat? Ha igen akkor a Haunt the House: Terrortown pontosan ezt az élményt adja. Ez a 2014-es játék oldalnézetes görgetéssel, akcióval és rejtvényekkel rendelkezik, miközben kísérted és megszállod a várost, hogy elijeszd az embereket, és "visszaszerezd, ami elveszett". Nemcsak egy szellemet irányítasz, hanem egy imádnivaló szellemet, aki több száz különböző tárgyat megszállva képes pusztítást végezni, hogy megijessze a rémült városlakók széles táborát. Könnyed, aranyos, spooky és cuki. Nem kell más az egyszerű kikapcsolódáshoz.
2. Ghostbusters: Spirits Unleashed Ecto Edition
Végre Steamen is elérhető a Ghostbusters: Spirits Unleashed, abból is ajánljuk az Ecto Edition-t, mivel tartalmazza az eddig összes megjelent (4 darab) dlc-t 2023-ból. A játék maga egy 4v1-es bújócska/fogócska, hasonlóan a kiadó más címeihez (Friday 13: The Game) így aki szereti az ilyen aszimmetrikus játékokat, mindenképp szedje össze a haverikat és nyomjanak néhány kört. Nem olyan félelmetes, mint mondjuk a Friday 13 vagy egy Dead by Dayliight, viszont abszolút spooky és fun.
A játékot lehet akár soloban vagy csapatban nyomni, online és még offline módban is!
3. Grim Fandango
A klasszikus LucasArts-játék, Tim Schafer Grim Fandangója egy egyedi és bájos játék, amelynek művészeti stílusa ugyanolyan szórakoztató, mint a humora. A Grim Fandango történet orientált kalandjátékot és a point-and-click rejtvényfejtést ötvözi. Az életközepi utazási iroda helyszíne a régi film noirt idézi drámai vágásokkal és klasszikus televíziós hangsávval.
A Double Fine Productions, amelyet maga Schafer alapított, gyönyörű remasterrel örvendeztette meg a rajongókat az 1998-as relikviával. A játék halál utáni díszletei és humora, valamint a rajzfilmszerű, 3D-ben renderelt csontvázkarakterek valódi ijesztgetés nélkül is jó kis kísérteties szórakozást nyújtanak.
4. Alan Wake
Az Alan Wake már para. Pláne, ha valaki fél a sötétben, annak valódi kínzás a játék, de a jó értelemben. Ha valaki igazán szereti azt a zsigeri, kicsit paranoid félelmet, akkor az Alan Wake kötelező, mára pedig már klasszikus darab. Így, hogy érkezik a második rész, pláné elő kell újra venni, vagy ha eddig kihagytuk, akkor azért kell pótolni.
Stephen King utánérzésünk lesz minden percben, de ez inkább előnyére válik a játéknak. Egy alkotói válságban fuldokló író szerepében vagyunk, akinek meg kell küzdenie magával és valami mással is…
5. Have A Nice Death
A halál ijesztő lehet, de az élet természetes része is. Ráadásul a Magic Design Studios szerint a halál is egy üzlet, amit a Have A Nice Deathben megtapasztalhatsz. Pontosabban megtapasztalhatod a végtelen munkaórák és a nyomasztó papírmunka okozta kiégés hatásait.
A játék a Kaszást követi, aki egy céget alapított, hogy segítsen a kaszálásban, és felbérel egy csomó démont, hogy segítsenek neki. A probléma az, hogy idővel a démonok egyre nagyobb hatalmat szereztek, és a Kaszást megfosztották erejétől, és egy íróasztal mögé dugták. Nos, a Kaszásnak elege lett, és visszaveszi a cégét, megmutatva, hogy ki a főnök ebben a kihívásokkal teli, rajzfilmszerű 2D-s roguelite kalandban. +1 Pumpkin Jack
A kísérteties témájú 3D platformjátékok visszatértek, és a Pumpkin Jack úgy érzi, mintha az egész alműfaj olvasztótégelye lenne. A Headup Games és a Beep Japan falatnyi akció-kalandjáték-tálalása tökéletesen magába foglalja a PlayStation 2 korszakát, és nosztalgiával köszönti a mai PC-s játékkorszakot.
Ha szereted a gyűjtögetést, a pörgős harcokat és a platformos rejtvényeket, akkor a Pumpkin Jack minden alapot lefed, néhány extra funkcióval a tetején. Bújj a legjobb gonosztevő szerepedbe, és segíts a gonosznak legyőzni mindent a Halloween szezon tiszteletére.
Aztán nézz körbe a CodeGuru oldalán is, ki tudja milyen borzongató játékot találsz magadnak nálunk.
Szép lassan beköszönt az ősz, a levelek színes ruhát öltenek, a bőrünk kirepedezik majd a hideg széltől. Az igazi indián-nyárnak megvan a sajátos spooky hangulata, mi pedig 5+1 videójátékot ajánlunk erre a hűvös de hangulatos időszakra. Csináljatok egy jó teát, vegyétek fel a legnagyobb pulcsitokat és élvezzétek az őszi hangulatot a monitor fényében.
Nem túlzás azt mondani, hogy a Starfield megjelenését tűkön ülve vártuk. Mindenkiben ott volt a félelem, hogy a Bethesda követi a AAA stúdiók hagyományait és rendkívül rossz startot produkál majd. Valaki vakon hitte, hogy minden idők egyik legjobb szerepjátéka lesz ez az űropera. Az elvárások vagy túl magasak, vagy túl alacsonyak voltak, és ki-ki ennek megfelelően csalódott vagy épp örömködött. A rossz nyelvek pedig leginkább azt hajtogatják, hogy a Starfield nem más, mint Skyrim az űrben. De ez igaz? Az alábbi írás nem teszt, pusztán egy kis gondolat-ébresztő és ismertető.