5+1 videójáték Valentin-napra
Még ha nem is vagytok mindketten gamerek, lehet találni olyan játékot, amit akár együtt is játszhattok, vagy amiben a szerelem fontos részét képezi a történetnek, vagy a játékmenetnek. 5+1 játék Valentin-napra. Van élet a randi szimulátorokon túl!
1. Zipp’s Café – Egy, már őszülő szőrű mosómedve összetört szíve emlékeztet arra, hogy fájhat a viszonzatlan szerelem
Zipp kávézójának egy egész játékajánlót szenteltem erről ITT olvashattok bővebben. Továbbra is tartom, hogy az árát abszolút megéri ez a rövid játék, ahol nincs más dolgunk, mint a már Chicken Police-ból jól ismert környék állatait jó kávéval és némi húsutánzatos reggelivel vagy vacsorával kiszolgálni. No meg, beszélgetni.
De miért ajánlom ezt a játékot Valentin-napra?
Mert olyan érzelmeket pendít meg az emberben kávékészítés vagy éppen zárás utáni mosogatás közben, amit mindannyian ismerünk. Mindenki megtalálja benne akár a fiatalkori reményekkel teli szerelem érzését, vagy az azutáni vágyakozást. A viszonzatlan szerelem csalódottságát, az ebből fakadó keserűséget, és csak rajtunk áll, Zipp hogyan dolgozza fel a történteket.
Zipp kávézója minden értelemben alkalmas egy gyors végig játszásra Valentin-napon főleg, ha kicsit a keserédes hangulatért odavagyunk.
2. Monster Prom – gimis szerelem démonokkal, mitológiai lényekkel tarkítva
A Monster Prom egy randi szimulátor, nem fogom kerülgetni a forró kását. Magáért a zsánerért annyira nem vagyok oda, főleg azért mert ritkán szokott jó történet lenni, vagy érdekes karakterek, az ázsiai piac esetén ez pedig hatványozottan igaz, hogy nagyon szemezgetni kell, ha valami igazán értékeset szeretne az ember.
A Monster Prom semmi igazán drámai sztorit nem ígér. Viszont a játék mechanika és a karakterek annyira szórakoztatóak, hogy egyszerűen nem tudom nem szeretni. Még nehéz is emellé. Ha van egy kiszemelted, akkor azt valóban ki kell ismerned, hogy megfelelő döntést hozz annak érdekében, hogy a démonfiú vigyen el a bálba mondjuk és ne egyedül kelljen töltened az estét. Vicces, humoros, semmi több ennél, de ezt tökéletesen teljesíti. Akár ketten is játszhatjátok, akkor igazán poén az egész.
3. Divinity Original Sin2 – Taktika és harc a végsőkig, együtt!
A Larian mesterműve. Igen. Ki merem jelenti, hogy számomra a DoS2 az igazi mestermunka és jobban tetszik, mint a BG3. De, most nem azért írok a játékról, hogy az egyébként kiváló BG3-mal szembe állítsam, hanem azért mert a co-op élmény benne eszméletlen jó!
Fogd meg a párod kacsóját, vegyétek meg neki, ha még nem lenne meg, a DoS2-t és álljatok neki Rivelon felfedezésének, úton a megdicsőülés és Istenné válás felé. A harcrendszer a fő oka, amiért co-op-ban jó ezt a játékot játszani. Együtt dolgozhatjátok ki a taktikát, kraftoljatok cuccokat, potikat, ki hogyan lép szintet. Nyomhatjátok Lone Wolf-ba csak ketten, vagy vegyétek magatok mellé kedvenc originai karaktereiteket. Ez a játék tökéletes nem csak baráti társasággal, de a pároddal is, igazi bonding élmény. Pláne, ha nem vesztek össze közben :D
4. Wildermyth – D&D és romantika, mi kell még?
A Wildermyth ötvözi a D&D-s co-op élményt és a romantikus középkori-fantasy-romantikus történetek erejét. Hasonlóan a Larian játékához, ez is körökre osztott harcrendszerrel operál, viszont, ha lehet, ez talán még közelebb áll az 1. szintű zero-to-hero D&D kampányélményhez.
A karakterek elkészítésekor nem csak azok külsejét változtathatjuk meg, de különböző olyan jellemzőket adhatunk nekik, mint például az önző, vagy épp önzetlen, poéta, romantikus stb. Ezek mind kihatással lesznek döntéseinkre, és ha nem szedjük ki a lehetőséget, karaktereink nem csak romantikus kapcsolatba kerülhetnek egymással a kalandok során, de még gyerekeik is lehetnek, akik bővítik kicsiny csapatunkat. A Wylldermith nagyon szép, 2D rajzolt grafikájával igazán elbűvölő, hangulatos és odaillő a zenéje, a történetmesélés pedig olyan, mintha egy könyvet olvasnánk. Így nem csoda, ha ezt is bátran ajánlom Valentin-napra.
5. Haven – romantikus bolygófelfedezés
A Havenben egyszerre játszhatod egy szerelmespár két tagját. Yu és Kay egy ismeretlen bolygón élik mindennapjaikat és fedezik fel a játékossal együtt az új planétát és egymást. Részesévé válunk a szerelmesek egyszerű és nem egyszerű mindennapjainak.
Harcolj azok ellen, akik szétakarják választani a szerelmeseket, gyűjtögess és élj túl a turbékoló párral. Nem ez a legizgalmasabb vagy legdrámaibb játék valaha, viszont aranyos, kedves és reménnyel teli. Akár a szerelem.
+1. Banishers: Ghosts of New Eden – túléli-e a halált a szerelem?
A Vampyr fejlesztőinek új játéka egy igazán drámai szerelmi történetet tárnak elénk, ismét. Hiszen már a Vampyr is egészen romantikus volt, de a Banishers már konkrétan egy szerelmespár gyötrelmeit és történetét tárja elénk.
Megtudjuk-e menteni szerelmünket? Ha van rá mód, akkor valóban megéri-e beáldozni ártatlanok lelkét azért, hogy megmentsük életünk szerelmét? Ezek olyan kérdések, amire alapjáraton remélhetőleg soha senkinek nem kell gondolnia, a játékban azonban ezek nagyon fontos kérdések. Az pedig még érdekesebb, hogy mit vagyunk hajlandóak azért megtenni, hogy visszahozzuk az életbe azt, akit a legjobban szeretünk. A Banishers: Ghosts of New Eden a maga zsánerében egy kiváló játék, és még gyönyörű is. Az igazi túlvilágon átívelő szerelmi történetet adja számunkra. Mindenkinek tudom ajánlani, aki szereti a szelleműzős, okkultista nyomozós, gazdag történettel dolgozó játékokat.
Reméljük megtaláljátok a megfelelő játékot erre a napra, akár egyedül akár párotokkal szeretnétek játszani. A lényeg, játszatok azzal amihez kedvetek van, egyedül vagy többedmagatokkal, a CodeGuru lehet tud segíteni játékot választani.
Rendkívül várom a Chicken Police folytatását, az Into the Hive tovább görgeti kedvenc kotkodácsaink Sunny és Marty már megkezdett történetét egyenesen a bogarak és rovarok lakta gettóba, amit csak úgy ismer mindenki: The Hive. Azonban az Into the Hive még nem jelent meg, addig viszont kaptunk egy apró, de annál hangulatosabb játékot. A The Wild Gentleman csapata tovább bővíti a The Wilderness univerzumot. Az első játékból megismert Zipp nevezetű mosómedve kávézójának mindennapjaiba nyerünk betekintést, de főleg Zipp az akit igazán megismerünk és általa Clawville-t is.
A tavalyi évben megjelent néhány igen emlékezetes cím, hogy csak a Baldur’s Gate 3-at ne említsük, vagy ott volt a Starfield (vegyes fogadtatással azért) a Diablo IV (ami a D3-hoz hasonlóan majd 5 év múlva lesz kiválóan játszható) és megannyi indie projekt, mint a Shadow Gambit: Cursed Crew, amivel együtt sajnos a MiMiMi Games be is zárta kapuit, bár játékuk talán a legjobbra sikeredett. Nézzük meg, mit várunk 2024-ben?